פרויקטים חדשים

פרויקטים חדשים בחדרה - חריש - פרדס חנה - כרכור והסביבה

תוספת בניה לבית בקלות ובמהירות

תוספת בניה

תוספת בניה לבית בקלות ובמהירות

תוספת בניה – הידעתם שיש פוטנציאל נוסף למבנה בו אתם מתגוררים? הכוונה היא שככל הנראה במבנה שלכם לא נוצלו עד הסוף שטחי הבנייה ועל כן עם האישורים המתאימים, תוכלו להוסיף חדר ממ”ד, מרתף, מרפסת שמש, חדר מגורים או אפילו לבנות עוד קומה אחת שלמה. כך למעשה, אתם יכולים להגדיל את המבנה שבו אתם מתגוררים. הדבר כמובן לא חל רק על מבנה המשמש למגורים אלא גם על מבנה המשמש עסק לכל דבר (כמו חדר כושר, מסעדה, משרד וכו’). כמובן חשוב מאוד להזכיר ולציין שיש להצטייד באישור מטעם העירייה ולוודא שאכן ניתן לבצע את תוספת הבנייה.

אילו סוגי תוספות בנייה קיימות?

תוספת חדרים – לרוב התוספת הזאת נפוצה בבתים המשמשים למגורים. קל יותר לקבל עליה אישור מפני שמדובר על שטח פרטי. התוספת מתבטאת על ידי הקמת קומה נוספת לבית או באמצעות הוספת חדר בצידי חלל המבנה המשמש למגורים.

סגירת מרפסת – היא פופולארית בקרב דירות ישנות, בהן בעלי הדירות רוצים להגדיל את שטח הדירה. הם יכולים לעשות זאת על ידי סגירת המרפסת. המרפסת הסגורה יכולה לשמש כחדר לכל דבר. כמובן שכאן צריך גם לבקש את הסכמת הדיירים שבבניין מלבד האישורים המתאימים שיש לבקש מהרשויות.

יחידת דיור – בבתים פרטיים, ניתן להקים יחידת דיור בחצר הבית, בתנאי שיש מספיק מקום. זה גם המקום להזכיר שיחידת דיור, ניתן גם להקים מעל הבית כקומה נפרדת.

כל תוספות הבנייה המוזכרות לעיל יכולות להיות מבטון, כמו שבונים מבנה חדש או יכולות להיות מחומרים כמו עץ, אלומיניום  וכמו כן ניתן גם לבנות אותן על ידי שימוש בשיטת בנייה שאיננה קונבנציונאלית כמו הבנייה הקלה. אם תבחרו בשיטה זו, לוחות הקירות יהיו עשויים שלד מתכת או עץ. היתרון בבנייה קלה הוא כאמור שזמן הבנייה עצמו מצטמצם משמעותית בהשוואה לבנייה הרגילה וגם העלות היא יחסית נמוכה משמעותית.

לעבוד עם בעלי מקצוע

אם החלטתם על אחת או יותר מהתוספות שהוזכרו, מומלץ ורצוי שתעבדו אך ורק עם בעלי מקצוע שיש להם ניסיון ומומחיות בתחום. חשוב מאוד לבחור בקפידה את בעלי המקצוע. מדובר על תהליך לא פשוט שגם ייקח לא מעט זמן ובסופו תרצו לקבל תוצאות מושלמות. על כן, היפגשו עם בעלי המקצוע, תתרשמו מעבודות שהם ביצעו אצל לקוחות, בקשו לקבל הצעת מחיר מפורטת, בדקו אם יש עליהם המלצות ורק לאחר שקלול כל הנתונים, בחרו את בעל המקצוע המתאים מבחינתכם לביצוע העבודה.

שורה תחתונה

כדאי ורצוי להוסיף תוספות בנייה למבנה שלכם – לא משנה אם מדובר על דירה בחדרה או על בית פרטי בכרכור. בכל מקרה, התוספות הללו מעלות לכם משמעותית את ערך המבנה. כך שאם בעתיד תרצו למכור את הדירה או הבית שלכם, תדעו שאתם יכולים למכור במחיר גבוה יותר. בינתיים עד שתחליטו למכור (אם בכלל), תהנו מכך שהמבנה יהיה מרווח יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *