פרויקטים חדשים

פרויקטים חדשים בחדרה - חריש - פרדס חנה - כרכור והסביבה

פתרונות אחסון מקוריים לשדרוג ועיצוב חלל הבית

פתרונות אחסון

פתרונות אחסון מקוריים לשדרוג ועיצוב חלל הבית

 בתכנון של כל בית, יש לייחס חשיבות רבה לאחסון

כשאתם מתכננים את הבית שלכם אתם צריכים לחשוב על איכות החיים שלכם בו מכל בחינה. אתם צריכים לחשוב על האסתטיקה שלו, על המרכיבים השונים שלו ועל נוחות השימוש שלכם בהם, ואולי לפני כל דבר אחר – עליכם לחשוב על המרחב עצמו. כיצד תוכלו לנצל את המרחב בצורה הנכונה ביותר בכדי שיהיה לכם כמה שיותר ממנו, מבלי שתצטרכו לוותר על שום דבר? כפי שאתם בוודאי מבינים, אנחנו מדברים על אחד האתגרים המשמעותיים ביותר בתכנון של חלל הבית – האחסון. אז אילו פתרונות אחסון לבית נכונים עבור המרחב שלכם? ננסה לעזור לכם לבחור.

ארונות הם פתרונות האחסון הבסיסיים והמוכרים ביותר

פתרונות האחסון הבסיסיים והמוכרים ביותר בכל בית הם כמובן ארונות. בכל חדר שינה ישנו ארון, ובמקרים מסוימים אנחנו בוחרים גם לייחד מרחב שמשמש כחדר ארונות. כשאתם מתכננים את הבית כולו וכל מרחב בו באופן ספציפי, עליכם לחשוב מה היקף האחסון שנחוץ עבור אותו המרחב. כך, חדרי שינה של ילדים צריכים ארונות גדולים, אך גם כאלה שנוח להגיע בהם לכל בגד ושהילד יוכל לגדול איתם לאורך שנים. חדר שינה של הורים זקוק לארון גדול ומשמעותי יותר, ולעתים במקרים אלה נבחר גם בחדר ארונות.

כיצד תתכננו את הארונות בצורה הנכונה ביותר?

הארון המשמש לאחסון צריך להתאים למרחב לא רק מבחינת הגודל שלו, אלא גם מבחינת השימוש בו, בכדי לנצל את החלל בצורה הטובה ביותר. כך, לדוגמה, ארון קיר  שנפתח כלפי חוץ הוא כזה שאי אפשר להצמיד אליו שום דבר וחייבים להשאיר מרחב לפתיחתו, לעומת ארון הזזה שתופס אך ורק את המרחב שבו הוא עומד. גובהו של הארון גם הוא מהווה פרמטר חשוב לעומת גובה החדר – האם ישנו מרחב אחסון נוסף מעל הארון או שמדובר בארון שתופס קיר שלם.

לא רק ארונות – פתרונות אחסון נוספים בבית

כמובן שארונות הם לא פתרונות האחסון היחידים שאפשר לשלב בבית. בכדי לנצל את המרחב בצורה הטובה ביותר לעתים צריך לחשוב מחוץ לקופסה. כך, ניתן לשלב בחדרים שונים מדפים לאחסון של ספרים, קישוטים וחפצים אחרים, ולחסוך במרחב אחסון. במידה וישנה גינה או מרפסת, ניתן גם להוסיף מחסן חוץ נייד, שיכול גם הוא להקל בצורה משמעותית על העומס בחלל הבית הפנימי, ולשחרר הרבה יותר מרחב אחסון שיכול להפוך לחלל מחייה.

תכננו את הבית נכון – והפיקו את המרב מהמרחב שלכם

מה שאתם לא יכולים לשנות בבית שלכם, כשאר עברתם לדירה בחדרה לדוגמה , הוא את היקף המרחב עצמו – הבית הוא בעל מידות קבועות ונפח קבוע. עם זאת, אתם בהחלט יכולים לשנות ולהתאים את התכנון של המרחב בכדי לנצל את חלל האחסון שבו בצורה המיטבית, וכך לשדרג את איכות החיים שלכם בצורה משמעותית.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *