פרויקטים חדשים

פרויקטים חדשים בחדרה - חריש - פרדס חנה - כרכור והסביבה

איך בונים נכס מניב להשקעה?

נכס מניב

איך בונים נכס מניב להשקעה?

רכישת נכס מניב היא אחת ההשקעות היותר משתלמות. היא מהווה אפיק השקעה שבו ממנפים את ההשקעה ומקבלים עליה תשואה יפה. על מנת למקסם את פוטנציאל הרווח של הנכס חשוב לבדוק את גובה התשואה הצפויה, לבחון מה הן עלויות החזרי המימון והתחזוקה של הנכס.

נכסים מניבים מתחלקים לשני סוגים עיקריים: דירה להשקעה, שנחשבת לנכס מניב היות שמתקבל עליה שכר דירה, ונדל”ן מסחרי. יש הבדל בין שני הסוגים וחשוב להתוודע אליהם לפני הרכישה. רכישת דירה להשקעה נחשבת להשקעה סולידית ובטוחה בעוד רכישת נדל”ן מסחרי כרוכה בהשקעה גדולה שיש בה גם סיכונים, אף שהתשואה הצפויה היא גבוהה יותר.

לאורך זמן, השקעה בדירה משתלמת כי הביקוש מאמיר את ערכה, מה גם שניתן לשפץ ולשדרג אותה, כגון להוסיף פרגולה, חנייה מקורה. עליית ערך הדירה הופכת את התשואה עליה לטובה, היות ששכר הדירה עולה וכאשר רוצים למכור את הנכס – התשואה יפה.

 

 רכישת נכס מניב במבחן עלות מול תועלת

כאשר משכירים דירה בחדרה לדוגמה ,  אין יכולת אמתית לוודא כי השוכרים שומרים על הדירה. יש בכך הימור מסוים. לכן חשוב לכלול בחוזה ההשכרה מנגנון פיצוי מסכם במקרה של פגיעה מכל סוג שהוא של הדיירים השוכרים בדירה.

רכישת נכס מסחרי כרוכה, כאמור, בהימור ואף בסיכון וזאת בשל היתכנות כניסה לתקופת מיתון, מה שעלול לחייב הורדה של עלויות השכירות, ויכולת לקבל מצב, שבו ייתכן כי הנכס יעמוד תקופה מסוימת ללא רוכשים, אך יידרש מימון עלויות התחזוקה שלו. כשרוכשים נכס מסחרי צריך לצפות לכך שעלולים לקום מתחרים באותו אזור ואולי אף ממש באותו מתחם, מה שעלול לחייב אתכם למאמץ יתר כדי לעמוד בתחרות, אשר אין כל ביטחון כי תוכלו לשרוד בה.

חשוב להבין, כי רכישה נבונה ומושכלת מתבצעת בהתאם לסכום הכסף המצוי בידיכם או באפשרות מימון נוחה ולרמת הסיכון שאתם מוכנים להיחשף אליה. יש מי שלא בנויים לחיות ולתפקד בתנאים של חוסר ודאות תוך חשיפה לרמת סיכון גבוהה, לכן הם עשויים להעדיף רכישת דירה להשכרה. אחרים, לעומתם, יעזו וירכשו נכס מסחרי.

שיקולים רלוונטיים לבחירת נכס מניב

לבד מההתלבטות בין רכישת דירה או נכס מסחרי, חשוב להידרש למרכיבים (שיקולים) עקרוניים, אשר חשוב לקחת בחשבון לפני רכישת נכס:

  1. מיקומו – ככל שהמקום מרכזי יותר, כך, בהתאמה, עולה כדאיות רכישתו, אבל המיקום המרכזי עלול לחשוף אתכם לתחרות, שהרי רבים מבקשים נכס במקום מרכזי.
  2. נגישות- יש חשיבות ליכולת ההגעה אל הנכס. ככל שהוא נגיש יותר לשוכרים, כך גובר הסיכוי לרכישתו.
  3. סכום ההשקעה – ברכישת דירה, ככל שהמחיר שמשלמים עבורה נמוך יותר, כך בחשבון לטווח ארוך התשואה תהיה גבוהה ומשתלמת יותר.
  4. אם יש לכם הון עצמי מספיק לרכישת הנכס, הרווח שלכם מהעסקה גבוה יותר. הצורך בלקיחת מימון לביצוע העסקה יפחית את התשואה.

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *