ייצוג משפטי בחתימת חוזים

ייצוג משפטי בחתימת חוזים


ייצוג משפטי בחתימת חוזים

אחרי שנים רבות זה קורה וכל המאמצים שלכם משתלמים ;אתם עובדים, חוסכים וסופסוף מגיעים למצב שבו אתם יכולים לרכוש את הדירה הראשונה שלכם. זה מרגש מאוד להיכנס לבית שהוא כולו שלכם אך כדי לוודא שתעשו זאת על הצד הטוב שיותר, אסור לוותר על עצת מומחים. בימינו, יותר מבעבר, חתימה על חוזים כמו אלו של רכישת דירה יכולה להיות בעייתית מאוד.

בכל שנה נוסף חוק חדש שמביא ליצירת סעיפים נוספים בחוזי רכישה וקבלנים/בעלי דירות רבים מנצלים זאת כדי לנסח חוזים סבוכים שאנשים מן השורה שמעוניינים לרכוש דירה לא רואים את הבעייתיות בהם. בדיוק לשם כך חשוב להשקיע עוד סכום קטן כדי לקבל ייעוץ משפטי מצד עורך דין שמתמחה בחוזים מסוג זה על מנת למנוע כאבי ראש והוצאות עתידיות כבירות.

למה חשוב לקבל ייצוג משפטי בחתימת חוזים?

  1. בדיקת תקינות – אם יש לכם ייצוג משפטי, אתם מוגנים מפני ניצול לא חוקי שבעלי דירה רבים מסתמכים עליו. העין המיומנת של עורכי דין תאתר בעיות חוזיות מבעוד מועד ותאפשר לכם לשנות את החוזה או לצאת מהעסקה בזמן.
  2. בדיקה של תשלומים נלווים –  בעת רכישה של דירה, יש צורך לשלם מיסים שונים כמו מס רכישה, מס מכירה, מס שבח ועוד שחלקם חלים על הרוכש וחלקם על המוכר. עורך דין יכול לאתר את הסעיפים הללו ולעזור לכם לוודא שאינכם חותמים על תשלום של מיסים בגובה עשרות אלפי שקלים כשאתם לא אמורים לעשות זאת.
  3. נסחים לא סטנדרטיים – בגלל המורכבות של רכישת דירה, אין נוסח אחד ויחיד לחוזה רכישה. בדיוק לשם כך, חשוב שיהיה לכם ייצוג משפטי בדמות עורך דין שידע אילו סעיפים אמורים להיות בחוזה ואילו לא צריכים להיות בו. ישנם כמה דברים חשובים שאמורים להופיע בחוזים הללו, בניסוח כזה או אחר, וחשוב לוודא שהם אכן שם ולחילופין, שאין סעיפים שהמוכר הכניס כדי להגדיל את הרווחים שלו. כאשר מדובר על דירות חדשות בחדרה והסביבה ובכל מקום למעשה, סביר שחוזה המכירה נכתב על ידי סוללת עורכי דין ולרוב תהיה לרעתו של הקונה בצורה ניכרת. עורך דין מטעמכם ידע לדאוג לאינטרסים שלכם.

הסעיפים הללו הם רק קצה הקרחון בכל הנוגע לחוזי מכירה והם מייצגים את החלקים המהותיים של חוזים מסוג זה. כדי לוודא שאתם מקבלים בדיוק את מה שהסכמתם עליו עם המוכר, חשוב שיהיה לכם ייצוג משפטי שיספק לכם גב חוקי בעת הרכישה. היתרונות של ייצוג מסוג זה הם רבים מספור וכוללים את המומחיות של עורכי הדין, ניסוח חוזה הוגן וכזה שמשקף את רצונותיכם, מניעת ניצול על ידי המוכרים, חיסכון במיסים ועלויות נלוות ואפשרות לנהל משא ומתן במקרה שעולות בעיות. לעתים, ניתן לקבל ייעוץ בנושא ממשרד תיווך שבו בחרתם.

רבים מהססים לקחת את שירותיהם של עורכי דין שכן הם חוששים מהעלויות, אך ייצוג משפטי בחתימת חוזים לא עולה על כמה אלפי שקלים לעומת התשלומים הנלווים שעלולים לעלות כתוצאה מסעיפים לא נכונים או משכירת עורך דין לאחר החתימה ותשלום על משפט.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *