פרויקטים חדשים

פרויקטים חדשים בחדרה - חריש - פרדס חנה - כרכור והסביבה

קריטריונים לבחירת דירות להשקעה בארה”ב

דירות להשקעה

קריטריונים לבחירת דירות להשקעה בארה”ב

דירות להשקעה בארצות הברית כבר איננה חייבת להיות בגדר פנטזיה. יחד עם זאת, גם לא מדובר בצעד פשוט משום שמעורב בכך לא מעט כסף. גם עלות רכישת הנכס וגם אופי התשואה שמקבלים בהמשך תלויים בבחירה מושכלת בנכס איכותי. מה עושים כדי להצליח ולהרוויח? לומדים להכיר את הקריטריונים החשובים. הקריטריונים לבחירה בתים באופן הראוי תאפשר גם לכם ליהנות מנכס ראוי ומניב באמת.

הקדישו תשומת לב לאופי הבתים

אין להתייחס אל רכישת בתים להשקעה בארה”ב כאל מקשה אחת. הקדישו הרבה תשומת לב לכל מיני הבדלים בין סוגי נכסים שונים המוגדרים על פניו כבתים. למשל, בארצות הברית יש אזורים שבהם מקובל לבנות בתי מגורים שאינם בנויים לבנים או בטון כמקובל בארץ. משמעות הדבר היא כי לאחר רכישת הנכס ובכל כמה שנים יש להשקיע לא מעט כסף לצורך תחזוקת הנכס. לא מדובר בעלויות זניחות כי אם משמעותיות. נכסים כאלה צריך לבחור בזהירות ולבדוק כי העלות משקפת את הערך הנוכחי פלוס השקעות צפויות בשיפוצים ותחזוקה בשנים הקרובות.

הקדישו תשומת לב להבדלי מיסוי

לא רק ההבדלים בין דירות להשקעה בארה”ב שעשויים מעץ לבין בתים שעשויים אבן או בלוקים חשובים. יש לקחת בחשבון גם קריטריון חשוב ביותר והוא – המיסוי. מבחינה זו, ארצות הברית איננה רק מדינה אחת גדולה. לכל אחת מהמדינות המרכיבות את ארצות הברית קיים שיקול דעת בנושאי מיסוי שונים, לרבות מיסוי נדל”ן ובתים. עוד בטרם אתם חותמים על חוזה חשוב שיהיה ברור לכם כל דבר ועניין מבחינת מרכיבי המס, לרבות אלה הייחודיים לאותה המדינה. במקרה הצורך, יש להתייעץ עם עורך דין או יועץ מס.

אופי הבעלות על הבית

לא בכל רכישה של בתים להשקעה בארה”ב מקבל הרוכש אוטונומיה מלאה לקבלת החלטות הקשורות לרכושו. בעוד שיש בתים שניתן להעביר אותם לבעלות מלאה, כלומר בעלות של 100 אחוזים, יש בתים שהדבר איננו כזה. המשמעות היא שכדי לבצע שינויים בנכס, למשל, יש לקבל הסכמה של גורמים שונים. בחלק בבתי הדירות, למשל, הרוכש לא מקבל בדיוק בעלות על הדירה אלא אחוז מסוים מתוך הבעלות על המבנה כולו. יש לכך השלכות משפטיות וקנייניות שחייבים להיות מודעים להם.

חשבו את התשואה המגיעה לכם

בדרך כלל, רכישה של בית בארצות הברית מחייבת מהרוכש להיעזר בחברה לניהול נכסים. משמעות הדבר כי אחוז מסוים מההכנסות של שכר הדירה מגיע לחברת הניהול. חלק מהכסף מיועד לתחזוקת הנכס, לגביית שכר הדירה, לתשלומים שוטפים כדוגמת ארנונה. במקביל, חלק מהסכום שמשולם מהווה שכר טרחה. לפני שרוכשים בית, יש לחשב היטב את כל העלויות הכרוכות בניהול הנכס. רק ההכנסות בניכוי כל ההוצאות השונות לרבות שמאות, עורך דין, יועץ מס, קבלן שיפוצים וכן עלויות התחזוקה וחברת הניהול מגלים מהי אכן התשואה בנטו. רק כך ניתן באמת להשוות בין כדאיות ההשקעה בנכסים שונים ובבתים שונים.

מיקום הנכס – זה חשוב לכם

אחרון חביב – הקפידו לבחור את הבית שבו אתם מעוניינים גם לפי משמעות המיקום שלו כמו לדוגמה בכפר הים חדרה שנחשבת שכונה יוקרתית במיקום מנצח. אם איתרתם שני נכסים סמוכים, בעלי מאפיינים דומים, אבל העלויות שונות מאוד, זה אומר דרשני. הקפידו לבדוק מה אופי השכונה ואפילו הרחוב. ישנם אזורים שבהם הבדל קטן במרחק משפיע מאוד גם על העלות וגם על שכר הדירה שתוכלו לקבל. יותר מכך, אזורים בעייתיים עלולים להפוך למלכודת עבור המשקיע. בקיצור, לא משלימים רכישה של נכס בלי לעשות שיעורי בית ומבלי לקבל את כל הנתונים הרלוונטיים לגבי השכונה, סוג האוכלוסייה וכיוצא בזה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *